Hospicjum

Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych

Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych

Al. Powstańców Wlkp. 66/68

70-111 Szczecin

Tel./fax 91/4869330

email: info@zhdd.pl

www.zhdd.pl

Wśród podopiecznych Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych są ciężko, nieuleczalnie chore dzieci. Dzieci, których życie powoli się kończy, choć dopiero się zaczęło. Patryk 16,5 roku, Mia 5 lat, Joasia 11 lat, Michał 5,5 roku - mieszkają w różnych miejscowościach naszego województwa. Takich domów, obecnie odwiedzanych przez wolontariuszy jest aż 53.

W niektórych rodzinach poza chorobą dziecka często brakuje na chleb.

Dzieci cierpią z powodu chorób nowotworowych, ciężkich zaburzeń neurologicznych i różnych chorób wrodzonych – genetycznych i metabolicznych. Potrzebne są leki, pieluszki, środki pielęgnacyjne, jedzenie i specjalistyczny sprzęt tj. koncentratory tlenu, sondy, cewniki, ssaki, asystory kaszlu, materace przeciwodleżynowe, inhalatory, łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie. Bez nich życie dzieci w domu byłoby niemożliwe.

Fundacja Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych niesie pomoc nieuleczalnie chorym Dzieciom i Ich Rodzinom od 2005 roku. Ta opieka ma charakter domowy, bo dzieci w domu nie boją się tak bardzo. Pod naszą opieką znalazło się dotychczas aż 293 Małych Pacjentów, z których 91 zmarło. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu rodzice mogą być pewni natychmiastowej pomocy lekarza i pielęgniarki. Pracownik socjalny, rehabilitanci, psycholodzy, kapelani i wolontariusze dojeżdżają do domów na terenie całego województwa niosąc profesjonalną pomoc oraz zapewniając bezpłatnie w ramach potrzeb wymagany sprzęt medyczny.

Ile dzieci hospicyjnych – tyle marzeń. Dorian spotkał się ze Spidermanem, Kacper poznał siatkarki z polskiej reprezentacji, a Naomi stała się najprawdziwszą księżniczką. Wolontariusze starają się spełniać marzenia nie tylko chorych dzieci – podejmują się także projektów integracyjnych na rzecz zdrowego rodzeństwa. Ostatnim z nich był projekt „Wolontariat hospicyjny w obiektywie”.

Na opiekę hospicyjną mogą również liczyć chorzy nowotworowo dorośli z terenu Szczecina.

Jeżeli zechcieliby Państwo wesprzeć nasze starania o uczynienie każdego dnia życia naszych Pacjentów jak najpełniejszym radości i wolnym od cierpienia w Ich własnych domach – prosimy o wsparcie naszej działalności.

Fundacja Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych Al. Powstańców Wlkp. 66/68 70-111 Szczecin Tel./fax 91/4869330 email: info@zhdd.pl www.zhdd.pl

Filia w Koszalinie Ul. Kościuszki 5 75-404 Koszalin Tel./fax 94/3423598.

Nr konta Fundacji: 75 1500 1722 1217 2006 9774 0000.